TR
TR EN
Haberler

Haberler

BAYKUŞ ÖDÜLLERİ SAHİPLERİ İLE BULUŞTU!
13/10/2021
BAYKUŞ ÖDÜLLERİ SAHİPLERİ İLE BULUŞTU!

Türkiye araştırma dünyasını zenginleştirme gayesiyle tüm sektör paydaşlarını bir araya toplayan, sektörün kalbi  konumundaki Türkiye Araştırmacılar Derneği (TÜAD), Baykuş Ödülleri Töreni’nin bu yıl 9.cisini gerçekleştirdi. Pazarlama ve kamuoyu araştırmalarının iş sonuçlarına etkisini göstermek ve araştırma şirketleriyle araştırma verenler ve veri toplama şirketleri arasındaki ilişkileri geliştirerek, başarılı iş ortaklıklarını ödüllendirmek amacıyla düzenlenen tören, bu yıl 12 Ekim’de Conrad Bosphorus’ta gerçekleştirildi.

2013 yılından beri devam eden ve sun...

Devamı
9.BAYKUŞ ÖDÜLLERİ TÖRENİ 12 EKİM'DE!
27/09/2021
9.BAYKUŞ ÖDÜLLERİ TÖRENİ 12 EKİM'DE!

9.Baykuş Ödülleri için farklı sektörlerden oluşan 21 kişilik jüri, iki gün süren değerlendirmeler sonucunda bu yılın en başarılı pazarlama ve kamuoyu araştırmalarını belirledi. 9 kategoride toplam 138 başvurunun yarıştığı etkinlikte 49 ödül, 12 Ekim’de Aura Garden, Conrad Bosphorus’ta gerçekleştirilecek olan törende sahipleri ile buluşacak.  

...
Devamı
9.BAYKUŞ ÖDÜLLERİ İÇİN BAŞVURULAR BAŞLADI
26/07/2021
9.BAYKUŞ ÖDÜLLERİ İÇİN BAŞVURULAR BAŞLADI
Bu yıl 9.su gerçekleştirilecek olan Baykuş Ödülleri için başvurular 26 Temmuz'da başladı. Ödül başvuruları ile ilgili tüm detaylara www.baykusodulleri.org.tr'den ulaşabilirsiniz. ...
Devamı
2 MAYIS DÜNYA PAZAR ARAŞTIRMALARI GÜNÜ
15/04/2021
2 MAYIS DÜNYA PAZAR ARAŞTIRMALARI GÜNÜ
Değerli Üyelerimiz,

Bu yıl 2-7 Mayıs tarihleri arasında ESOMAR-TÜAD ortaklığı ile dünya araştırma dernekleri ve araştırmacıları tarafından kutlanacak olan  Dünya Pazar Araştırmaları Günü'nün teması “Building a Better Future Together, Through Insights” olarak belirlendi. Tüm dünya araştırmacılarının kutlayacağı etkinlikte sosyal medya paylaşımlarınızda kullanacağınız logo ve banner'ları http://tuad.org.tr/international_market_research_day_logo_banner.zip linkinden indirebilirsiniz. 
  2 Mayıs kutlamaları kapsamında Türkiye Araştırmacılar Derneği'nin sosyal medya hesaplarından ve...
Devamı
24.ARAŞTIRMA ZİRVESİ
14/04/2021
24.ARAŞTIRMA ZİRVESİ
  Türkiye Araştırmacılar Derneği (TÜAD) tarafından bu yıl dijital olarak düzenlenen 24. Araştırma Zirvesi, “Power of Purpose- Gayenin Gücü” ana temasıyla 7-8 Nisan tarihlerinde gerçekleştirildi. Zirvede araştırma ve pazarlama sektörünün önde gelen uzmanları, hızlanan dijital dönüşüm ve geleceğin yeniden şekillenmesiyle birlikte markaların gayelerine ulaşmalarına yardımcı olacak araştırma bulgularını ve önemli ipuçlarını paylaştı.
 
7-8 Nisan tarihlerinde düzenlenen 24. Araştırma Zirvesi’nde birçok ülkeden araştırma, medya, pazarlama, marka, reklam ve iletişim d&uu...
Devamı
8.BAYKUŞ ÖDÜLLERİ SAHİPLERİYLE BULUŞTU!
07/10/2020
8.BAYKUŞ ÖDÜLLERİ SAHİPLERİYLE BULUŞTU!
Baykuş Ödülleri Bu Yıl Dijital Tören’de Sahipleri ile Buluştu!

  Araştırma sektörünün Oscar’ı olan Baykuş Ödülleri Töreni; 6 Ekim’de Grand Hyatt Otel’den gerçekleştirilen ve sunuculuğunu Geveze’nin yaptığı canlı yayında, araştırma & araştırmaveren, reklam & reklamveren, medya, marka, akademi, iletişim ve pazarlama dünyasından çok değerli isimleri 8. kez bir araya getirdi.   İçinden geçtiğimiz bu olağanüstü zor dönemde TÜAD üyeleri ve araştırma sektörünün paydaşları imkansızı başardı ve bütün sıkıntılara rağmen...
Devamı
İDEAL SORU FORMU UZUNLUĞUNA DAİR TÜAD TAVSİYELERİ
02/09/2020
İDEAL SORU FORMU UZUNLUĞUNA DAİR TÜAD TAVSİYELERİ
Soru formları sürelerinin tüm veri toplama tekniklerinde geçerli olmak üzere ideal olarak tanımlanan sürelerden uzun olması hem araştırmacılar hem de araştırma kullanıcıları açısından "Veri Güvenilirliği"ne yönelik sorun teşkil etmektedir. Türkiye Araştırmacılar Derneği'nin özellikle araştırma kullanıcılarına tavsiye niteliği taşıyan önerilerini aşağıdaki dosyayı indirerek inceleyebilirsiniz. ...
Devamı
OFİS İÇİ ve SAHA ÇALIŞMALARINDA COVID-19 ÖNLEMLERİ
01/06/2020
OFİS İÇİ ve SAHA ÇALIŞMALARINDA COVID-19 ÖNLEMLERİ

Değerli Üyelerimiz, Paydaşlarımız,
 
Covid 19 döneminde yapılacak çalışmalarda, alınacak sağlık önlemlerine ilişkin tavsiye niteliğinde hazırlanmış olan kılavuzu aşağıdaki linkten indirebilirsiniz. 
 
Herkese çalışmalarında kolaylıklar diliyoruz.
 
Türkiye Araştırmacılar Derneği 

Ofis İçi ve Saha Çalışmaları Covid-19 Önlemleri Kılavuzu: https://tuad.org.tr/saglikonlemlerikilavuzu.pdf
 

...
Devamı
#ARAŞTIRMADAKAL KAMPANYASI
07/05/2020
#ARAŞTIRMADAKAL KAMPANYASI
Değerli Araştırma Kullanıcıları,

#araştırmadakal etiketi ile ihtiyaç sahibi sektör emekçileri olan anketörlerimize organize yardım ulaştırmak amacıyla bir sosyal sorumluk kampanyası başlattık.

Kampanyaya katlan üyelerimiz, sizlere ilettiğimiz bu dosyada yer alan araştırmalarını TÜAD’a bağışladılar. Buradan satın alacağınız tüm araştırmaların geliri, içinde bulunduğumuz dönemde yüz yüze araştırma yöntemlerinin durmuş olması nedeniyle işlerini yapamayan anketörlüğü meslek edinmiş sektör çalışanlarımıza gidecektir.

Araştırm...
Devamı
DÜNYANIN 30 ÜLKESİNDEN ARAŞTIRMACILAR 2 MAYIS DÜNYA PAZAR ARAŞTIRMALARI GÜNÜ İÇİN BULU
05/05/2020
DÜNYANIN 30 ÜLKESİNDEN ARAŞTIRMACILAR 2 MAYIS DÜNYA PAZAR ARAŞTIRMALARI GÜNÜ İÇİN BULU

DÜNYANIN 30 ÜLKESİNDEN ARAŞTIRMACILAR 2 MAYIS DÜNYA PAZAR ARAŞTIRMALARI GÜNÜ İÇİN ONLINE OLARAK BULUŞTU!

Türkiye Araştırmacılar Derneği ve 130 ülkeden 35.000 araştırmacının dahil olduğu global bir araştırma topluluğu olan ESOMAR, 2-15 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek “Dünya Pazar Araştırmaları Günü” kutlamalarını pandemi nedeniyle dijital platformlar üzerinden bir dizi etkinlikle kutluyor.

Dünya Pazar Araştırmaları Günü’nün 15 Mayıs tarihine kadar sürecek etkinliklerinin açılış töreni, TÜAD Başkanı ve ThinkNeuro CEO’su Doç. Dr. Yener Giri...

Devamı
2 MAYIS DÜNYA PAZAR ARAŞTIRMALARI GÜNÜ
02/05/2020
2 MAYIS DÜNYA PAZAR ARAŞTIRMALARI GÜNÜ

TÜAD, DÜNYA PAZAR ARAŞTIRMALARI GÜNÜNÜ KUTLUYOR! 

2-15 Mayıs tarihleri arasında dünya çapında kutlanacak Dünya Pazar Araştırmaları Günü etkinliklerinin ilki, TÜAD Başkanı Doç. Dr. Yener Girişken ve ESOMAR Ülke Temsilcisi Elvan Oktar’ın katılacağı canlı yayın olacak. 

Araştırma sektörüne yönelik farkındalık oluşturmak amacıyla 2018 yılında Türkiye Araştırmacılar Derneği (TÜAD) tarafından ilan edilen 2 Mayıs Dünya Pazar Araştırmaları Günü, bu yıl 2-15 Mayıs tarihleri arasında çeşitli etkinliklerle kutlanacak. Türkiye’nin yanı sı...

Devamı
2 MAYIS DÜNYA PAZAR ARAŞTIRMALARI GÜNÜ ETKİNLİK KILAVUZU
01/05/2020
2 MAYIS DÜNYA PAZAR ARAŞTIRMALARI GÜNÜ ETKİNLİK KILAVUZU

2 Mayıs Dünya Pazar Araştırmaları Günü Kutlamaları 

ESOMAR ile yapılan görüşmeler sonrasında özellikle kriz dönemlerinde araştırmaların ne kadar önemli yol göstericiler olduğunu vurgulamak amacıyla kutlamaların 2-15 Mayıs tarihlerini kapsayacak şekilde iki haftaya yayılmasına karar verildi. 2 Mayıs etkinlik kılavuzu ve sosyal medya hesaplarınız için kullanabileceğiniz medya kitini aşağıdaki linkten indirebilirsiniz. 

2 Mayıs Etkinlik Kılavuzu ve Medya Kiti: 

https://tuad.org.tr/2mayismedyakitiveetkinlikkilavuzu2020.zip

 

...
Devamı
TÜAD KORONAVİRÜS DÖNEMİ 5. BİLGİLENDİRME
17/04/2020
TÜAD KORONAVİRÜS DÖNEMİ 5. BİLGİLENDİRME
Değerli Üyelerimiz, Müşterilerimiz ve Paydaşlarımız, 

Sektör paydaşlarımız ve üyelerimiz ile düzenli olarak iletişimi devam ettiriyor, yukarıdan aşağıya sektörün tüm katmanlarındaki durumu takip etmeye çalışıyoruz. 
Bu amaçla, 15 Nisan tarihinde araştırma verenler ile bir toplantı gerçekleştirdik. Farklı sektör temsilcilerinin katıldığı bu toplantıda, yürüyen araştırma projelerinin durumunu, sektörel bazda yaşananları ve en önemlisi içinde bulunduğumuz dönemdeki araştırma ihtiyaçlarını sorduk.
Beyaz eşya, perakende, hızlı tüketim, ilaç, enerji, ulaşım...
Devamı
TÜAD KORONAVİRÜS DÖNEMİ 4. BİLGİLENDİRME
06/04/2020
TÜAD KORONAVİRÜS DÖNEMİ 4. BİLGİLENDİRME
Değerli Üyelermiz, Müşterilerimiz ve Paydaşlarımız,

İçinde bulunduğumuz bu dönemde sosyal değişimi ve tüketici davranış değişikliklerini anlamak için her zamakinden daha fazla araştırmaya ihtiyacımız var. Ülke yöneticilerine ve işletmelere, alacakları kararlarda mevcut durumu etkili biçimde analiz etmelerini ve gelecek projeksiyonlarını daha isabetli yapmalarını sağlayacak olan biz araştırmacılara çok önemli görevler düşüyor. TÜAD Yönetim Kurulu olarak gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Mevcut durumla ilgili son bilgilendirmeyi aşağıdaki linkten okuyabilirsiniz.

www.tuad.org.tr/koronaviru...
Devamı
https://www.tuad.org.tr/akademi-hakkinda/2019-akademi-ozet-programi
05/04/2020
TÜAD AKADEMİ EĞİTİMLERİ
COVID 19 tedbirleri nedeniyle TÜAD Akademi eğitimleri 6 Nisan'dan itibaren ücretsiz ve online olarak gerçekleştirilecektir. Eğitimlere katılmak isteyenler kayıt ve teknik detaylar için TÜAD Akademi eğitim koorniatörü Çağla Bayındır ile cagla.bayindir@tuad.org.tr mail adresinden iletişime geçebilirler.
...
Devamı
TÜAD KORONAVİRÜS DÖNEMİ 3. BİLGİLENDİRME
27/03/2020
TÜAD KORONAVİRÜS DÖNEMİ 3. BİLGİLENDİRME

Değerli Üyelerimiz, Müşterilerimiz, Paydaşlarımız,

Koronavirüs salgını ile mücadele ve sektör tedbirleri kapsamında TÜAD Yönetim Kurulu olarak aldığımız kararları sizlerle düzenli olarak paylaşmaya devam ediyoruz. Yine önce sağlık diyerek, yürüyen ve bundan sonra yapılacak araştırmalarla ilgili bir önceki duyurumuzda paylaştığımız tavsiyelerimizin devam ettiğini hatırlatırız.

Aşağıda sektör ve dernek kapsamında yürüttüğümüz çalışmaları bilgilerinize sunarız.

TÜAD bağlamında aldığımız kararlar şunlardır:

Tüzel ve bireysel ü...

Devamı
TÜAD KORONAVİRÜS DÖNEMİ 2.BİLGİLENDİRME
17/03/2020
TÜAD KORONAVİRÜS DÖNEMİ 2.BİLGİLENDİRME
Sevgili meslektaşlarımız,

Olağanüstü günler yaşadığımız bu zamanın tüm halkımız ve sektörümüz için mümkün olan en az zararla geçmesi en büyük dileğimiz. Bu dönem tüm insanlıkla birlikte iş dünyası için de yeni ve daha önce tecrübe edilmeyen bir dönem.

Ancak içgörünün önemini bilen ve öngörü yapabilen bir sektör olarak bu yeni döneme hızlı adapte olacağımızdan eminiz. TÜAD olarak bu döneme ışık tutacak bazı önerilerde bulunmak istiyoruz. Bu noktada öncelikli konumuz; tüm sektör çalışanlarım...
Devamı
2 GÜN SÜREN 23. ARAŞTIRMA ZİRVESİ SONA ERDİ
16/03/2020
2 GÜN SÜREN 23. ARAŞTIRMA ZİRVESİ SONA ERDİ

TÜAD’ın Düzenlediği 23. Araştırma Zirvesi Sona Erdi!
 
Türkiye Araştırmacılar Derneği (TÜAD) tarafından bu yıl 23.sü, “Değere Değer” teması ile Conrad Otel’de düzenlenen ve iki gün süren Araştırma Zirvesi, yoğun ilgi ve birbirinden değerli konuşmalar ile tamamlandı.
 
10-11 Mart tarihlerinde düzenlenen 23. Araştırma Zirvesi; reklam, araştırma, medya, pazarlama, marka, akademi ve iletişim dünyasının profesyonellerini bir araya getirdi. Bu yıl konuşmaları “Değere Değer” temasıyla sunan zirvede, üretilen veriyi sosyal ve ticari faydaya dönüştüren paz...

Devamı
TÜAD 2020-2022 DÖNEMİ YÖNETİMİNİ SEÇTİ
29/01/2020
TÜAD 2020-2022 DÖNEMİ YÖNETİMİNİ SEÇTİ

Türkiye Araştırmacılar Derneği 23 Ocak Perşembe günü İstanbul Hilton Otel’de gerçekleşen 17. Olağan Genel Kurulu’nda yeni yönetimini seçti.

İki yıl süreyle görev yapacak olan yeni Yönetim Kurulu, Veri Toplama Kurulu, Denetleme Kurulu, Etik ve Disiplin Kurulu üyelerinin de seçildiği olağan Genel Kurul’da Türkiye Araştırmacılar Derneği’nin 2020-2022 dönemi Yönetim Kurulu Başkanı ThinkNeuro CEO’su Doç. Dr. Yener Girişken oldu.

Yeni yönetimin kurulmasının ardından TÜAD Başkanı Girişken; “Yönetim Kurulu olarak biz inanıyoruz ki, araştırma sektöründ...

Devamı
17. OLAĞAN KURUL DUYURUSU
23/01/2020
17. OLAĞAN KURUL DUYURUSU

14 Ocak 2020 Salı günü yapılması planlanan 17. Olağan Genel Kurul toplantısı yeterli çoğunluk sağlanamadığı için 23 Ocak Perşembe günü, Hilton İstanbul Bosphorus (Harbiye, Cumhuriyet Cd. No:50, 34367 Şişli/İstanbul ) Otel’de saat 14:00’da yapılacaktır.

Türkiye Araştırmacılar Derneği Tüzüğünde yer aldığı üzere (Bkz. Mad. 4.1); üyelerin Genel Kurul’da oy kullanabilmeleri için bulunduğu yıl ve geçmiş yıllara ait aidat borcunun bulunmaması gerekmektedir.

Genel Kurul'daki seçim şeklinin ‘blok liste’ veya ‘çarşaf liste’ olarak yapılıp yapıl...

Devamı
DÜNYA ARAŞTIRMA VE İÇGÖRÜ GÜNÜ TÜAD BASIN AÇIKLAMASI
02/05/2019
DÜNYA ARAŞTIRMA VE İÇGÖRÜ GÜNÜ TÜAD BASIN AÇIKLAMASI
2 MAYIS DÜNYA ARAŞTIRMA VE İÇGÖRÜ GÜNÜ
 
Türkiye Araştırmacılar Derneği’nin, 2018 yılında başlattığı girişimle “2 Mayıs Dünya Araştırma ve İçgörü Günü” bütün dünyada kutlanmaya başlandı!
 
2018 yılında Türkiye Araştırmacılar Derneği, araştırma sektörüne yönelik bir farkındalık oluşturmak amacıyla, 2 Mayıs’ın bütün dünyada “Dünya Araştırma ve İçgörü Günü” olarak kutlanması için bir girişimde bulundu. Tarihin 2 Mayıs olarak seçilmesinin nedeni, Türkiye Araştır...
Devamı
ESOMAR BAŞKANI'NIN 2 MAYIS MESAJI
02/05/2019
ESOMAR BAŞKANI'NIN 2 MAYIS MESAJI
ESOMAR BAŞKANI Joaquim Bretcha’nın 2 Mayıs Mesajı
 
Veri olmayan bir dünya düşünün?
 
Neden ülkenizin araştırmacılar derneğine katılmanız gerekiyor?
 
Eğer daha önce duymadıysanız “peak oil” gezegenimizdeki petrol üretiminin maksimum seviyeye çıktığı ve sonrasında üretimin petrol bitene kadar hep azalarak seyredeceği teorik bir durumdur.
Bu faza ulaşmak için yapılan en son tahminler 2020’leri ön görüyor. Peki sonra ne olacak? Çeşitli tahminlere göre, dünyamız eğer hazırlıksız yakalanırsa, hava yolculuğu sona erecek, banliyöler gece k...
Devamı
SİYASAL ARAŞTIRMALARA YÖNELİK TÜAD BASIN AÇIKLAMASI
11/03/2019
SİYASAL ARAŞTIRMALARA YÖNELİK TÜAD BASIN AÇIKLAMASI
Araştırma Sektörünün İtibarını Korumakta Kararlıyız!

Türkiye Araştırmacılar Derneği (TÜAD), araştırma sektörünün tek meslek örgütü olarak, son dönemde medyada geniş bir şekilde yer bulan siyasal araştırmalarla ilgili aşağıdaki açıklamayı yapma gereği duymuştur;
Sosyal, siyasi ve ekonomik araştırmalar kaynakların etkin kullanımı ve toplumun karar sürecine dahil edilmesi için en önemli araçtır. Araştırma, bütün dünyada bilimsel bir disiplin olarak kabul edilir ve araştırmanın yapılış ve yayınlanışı bilimsel kurallarla bağlıdır.
TÜAD- Türkiye Araştırma...
Devamı
SOSYO EKONOMİK STATÜ ÇALIŞTAYI
19/12/2018
SOSYO EKONOMİK STATÜ ÇALIŞTAYI

Türkiye Araştırmacılar Derneği tarafından 2012 yılında yapılandırılan Sosyo Ekonomik Statü Ölçeği'nin günümüz ihtiyaçları doprultusunda geliştirilmesi amacıyla medya, medya planlama, TİAK ve reklamverenlerin de katılımlarıyla 19 Aralık'ta bir çalıştay gerçekleştirildi. Çalıştayda TİAK Teknik Komite Başkanı Ogün Doğan Akyol SES projesinin ortaya çıkış amacı, projelendirilmesi ve kullanım alanları ile ilgili yaptığı sunum sonrası Sosyo Ekonomik Statü Ölçeği'ni kullanan farklı sektörlerden temsilciler de beklenti, öneri ve görüşlerini bildirdiler. 

...
Devamı
GAB ÇALIŞTAYI
06/12/2018
GAB ÇALIŞTAYI
GAB (Güvenilir Araştırma Belgesi) kalite sisteminin güncel sektör dinamiklerine daha uygun bir şekilde düzenlenmesi için araştırma sektörünün aktörleri 5 Aaralık'ta düzenlenen GAB Çalıştayı’nda biraraya geldiler. ...
Devamı
22. ARAŞTIRMA ZİRVESİ'NİN TEMASI BELLİ OLDU
06/12/2018
22. ARAŞTIRMA ZİRVESİ'NİN TEMASI BELLİ OLDU

Araştırma Zirvesi’nin Teması “An’lamak”

9 ve 10 Nisan'da Conrad Otel'de gerçekleştirilecek olan Araştırma Zirvesi’nin bu yılki ana teması “An’lamak” olarak belirlendi. Temaya, anda kalmanın, durup dingin bir zihin ile düşünmenin, gerçeğe vakıf olmanın en önemli yolu olduğu fikri ilham verdi.  İngilizce understand, Almanca verstehen, Yunanca episteme, Arapça vakafe gibi farklı dillerde de anlama kelimelerinin kökünün durmayı barındırması tesadüf değil.
 
Anlamak için durmak, durup hissetmek ne kadar önemliyse, endüstri devrimi sonrası...

Devamı
BAYKUŞ ÖDÜLLERİ 2018'in KAZANANLARI ÖDÜLLERİ İLE BULUŞTU
10/09/2018
BAYKUŞ ÖDÜLLERİ 2018'in KAZANANLARI ÖDÜLLERİ İLE BULUŞTU

2018 Yılının En Başarılı Araştırma Projelerinin Ödüllendirildiği Baykuş Ödülleri Sahiplerini Buldu !
 
Araştırma Dünyasının Oscar’ı olarak bilinen Baykuş Ödülleri; 6 Eylül 2018’de Four Seasons Bosphorus’ta düzenlenen ödül töreniyle sahiplerini buldu. Sektördeki başarılı pazarlama ve sosyal araştırmaları gerçekleştiren ekipler gecede ödüllerine kavuştu. Vizyoner, Meraklı, Genç, İnovatif, Akademik, Sosyal, İnatçı, Usta, İç görülü olmak üzere 9 kategoride 130 başvuru yapıldı ve 41 başarılı araştırma projesi ödül almaya hak kazandı.

Devamı
2018 BAYKUŞ ÖDÜLLERİ JÜRİSİ BELLİ OLDU
17/07/2018
2018 BAYKUŞ ÖDÜLLERİ JÜRİSİ BELLİ OLDU

Bu yıl 6 Eylül'de Four Seasons Otel'de 6.sı düzenlenecek olan Baykuş Ödülleri için projeleri değerlendirecek jüri belli oldu. Sektörel meskel örgütleri başkanları, akademisyenler, araştırma ve araştırmaveren şirketler, veri toplama şirketleri, medya vb. bir çok farklı sektörden uzmanların yer aldığı jüri 8 ve 9 Ağustos'ta iki gün boyunca projeleri değerlendirecekler ve finale kalan araştırmaları belirleyecekler. 

Baykuş Ödülleri 2018 jürisi için detaylara aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz;

https://www.baykusodulleri.org.tr/juri-uyeleri 

...
Devamı
BAYKUŞ ÖDÜLLERİ 2018 BAŞVURULARI HAKKINDA
11/06/2018
BAYKUŞ ÖDÜLLERİ 2018 BAŞVURULARI HAKKINDA

Baykuş Ödülleri Yönetmeliği'nde bu yıl önemli bir değişikliğe gidildi. Geçmiş yıllarda proje formları 21 kopya olarak TÜAD'a teslim edilirken, Baykuş Ödülleri Komitesi'nin aldığı karar ile başvuru yapacak şirketler www. baykusodulleri.org.tr adresinde bulunan bir platformda online olarak formlarını doldurabilecekler. 22 Haziran'da başlayacak olan başvurular için ilgili linkler aynı gün aktif hale getirilicektir. 

...
Devamı
SİYASİ ARAŞTIRMALARI YÖNELİK KAMUOYU AÇIKLAMASI
31/05/2018
SİYASİ ARAŞTIRMALARI YÖNELİK KAMUOYU AÇIKLAMASI

Tüm sektörlere iş kararlarında kılavuzluk eden, “Veri ve Bilgi” üreten araştırma sektörünün tek meslek örgütü olan Türkiye Araştırmacılar Derneği, özellikle seçim dönemlerinde, bir bölümü ticari, bir bölümü de siyasi propaganda amacı taşıyan, araştırmanın profesyonel ve etik kurallarına uymayan, şahıs ve şirketlerin ortaya çıkmasından son derece rahatsızlık duymaktadır. Araştırmacı kimliği olmayan bu şahıs ve şirketlerin faaliyetleri, bütün dünyada bilimsel bir disiplin olarak kabul edilen araştırmanın, toplum tarafından yanlış algılanmasına yol açması seb...

Devamı
Dünya Araştırma ve İçgörü Günü Kutlandı
02/05/2018
DÜNYA ARAŞTIRMA VE İÇGÖRÜ GÜNÜ KUTLANDI

TÜAD'ın öncülüğü ile başlatılan, 2 Mayıs Dünya Araştırma ve İçgörü Günü bu yıl ilk kez kutlandı. TÜAD'ın da üyelerine birer poster hediye ettiği günde, dünyanın farklı yerlerinden bir çok araştırmacı #2MayWorldResearchandInsightDay" hashtag'ine yazarak araştırmacılara ilişkin farkındalığın oluşmasına destek verdiler.

Esomar Başkanı Niels Schillewaert'ın 2 Mayıs Dünya Araştırma ve İçgörü Gününe Dair Notu;

 

"Traditional researchers are poor marketers of their own “product”. We take things for granted and need to de...

Devamı
Türkiye Araştırmacılar Derneği
Adres ve telefon bilgilerimizden bize ulaşabilir veya elektronik posta yoluyla bilgi almak için iletişim formumuzu doldurabilirsiniz.
Ergenekon Mahallesi Cumhuriyet Caddesi No 147 Kat 7 Daire 7 Şişli, 34373, İstanbul
+90 212 251 00 53 - 249 23 19
tuad@tuad.org.tr
İletişim Formu
Adres: Ergenekon Mahallesi Cumhuriyet
Caddesi No 147 Kat 7 Daire 7 Şişli, 34373,
İstanbul

Copyright © 2014 TÜAD. Tüm hakları saklıdır.