TR
TR EN
Haberler

Haberler

Baykuş Ödülleri 2018'in Kazananları Ödülleri ile Buluştu
10/09/2018
Baykuş Ödülleri 2018'in Kazananları Ödülleri ile Buluştu
2018 Yılının En Başarılı Araştırma Projelerinin Ödüllendirildiği Baykuş Ödülleri Sahiplerini Buldu !
 
Araştırma Dünyasının Oscar’ı olarak bilinen Baykuş Ödülleri; 6 Eylül 2018’de Four Seasons Bosphorus’ta düzenlenen ödül töreniyle sahiplerini buldu. Sektördeki başarılı pazarlama ve sosyal araştırmaları gerçekleştiren ekipler gecede ödüllerine kavuştu. Vizyoner, Meraklı, Genç, İnovatif, Akademik, Sosyal, İnatçı, Usta, İç görülü olmak üzere 9 kategoride 130 başvuru yapıldı ve 41 başarılı araştırma projesi ödül almaya hak kazandı.
...
Devamı
Baykuş Ödülleri 2018 Jürisi Belli Oldu
17/07/2018
Baykuş Ödülleri 2018 Jürisi Belli Oldu
Bu yıl 6 Eylül'de Four Seasons Otel'de 6.sı düzenlenecek olan Baykuş Ödülleri için projeleri değerlendirecek jüri belli oldu. Sektörel meskel örgütleri başkanları, akademisyenler, araştırma ve araştırmaveren şirketler, veri toplama şirketleri, medya vb. bir çok farklı sektörden uzmanların yer aldığı jüri 8 ve 9 Ağustos'ta iki gün boyunca projeleri değerlendirecekler ve finale kalan araştırmaları belirleyecekler. 

Baykuş Ödülleri 2018 jürisi için detaylara aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz;

https://www.baykusodulleri.org.tr/juri-uyeleri  ...
Devamı
22. Araştırma Zirvesi'nin Ana Teması
16/07/2018
22. Araştırma Zirvesi'nin Ana Teması
Araştırma Zirvesi’nin Teması “An’lamak”

Araştırma Zirvesi’nin bu yılki ana teması “An’lamak” olarak belirlendi. Temaya, an’da kalmanın, durup dingin bir zihin ile düşünmenin, gerçeğe vakıf olabilmenin en önemli yolu olduğu fikri ilham verdi.

Tarım ve endüstri devriminin arkasından yaşanan dijital devrim yepyeni bir insan ve tüketici profili ortaya çıkardı.  İçerik üreten ve aynı zamanda tüketen bu yeni insan profili, davranış modelleri, trendler ve eğilimler konusunda da belirleyici bir etken olarak karşımıza çıkmakta.
Teknolojinin hayatımızda daha fazla...
Devamı
2018 Baykuş Ödülleri
11/06/2018
2018 Baykuş Ödülleri
Baykuş Ödülleri Yönetmeliği'nde bu yıl önemli bir değişikliğe gidildi. Geçmiş yıllarda proje formları 21 kopya olarak TÜAD'a teslim edilirken, Baykuş Ödülleri Komitesi'nin aldığı karar ile başvuru yapacak şirketler www. baykusodulleri.org.tr adresinde bulunan bir platformda online olarak formlarını doldurabilecekler. 22 Haziran'da başlayacak olan başvurular için ilgili linkler aynı gün aktif hale getirilicektir. ...
Devamı
Siyasi Araştırmalarla İlgili Medya Bilgilendirmesi
31/05/2018
Siyasi Araştırmalarla İlgili Medya Bilgilendirmesi
Tüm sektörlere iş kararlarında kılavuzluk eden, “Veri ve Bilgi” üreten araştırma sektörünün tek meslek örgütü olan Türkiye Araştırmacılar Derneği, özellikle seçim dönemlerinde, bir bölümü ticari, bir bölümü de siyasi propaganda amacı taşıyan, araştırmanın profesyonel ve etik kurallarına uymayan, şahıs ve şirketlerin ortaya çıkmasından son derece rahatsızlık duymaktadır. Araştırmacı kimliği olmayan bu şahıs ve şirketlerin faaliyetleri, bütün dünyada bilimsel bir disiplin olarak kabul edilen araştırmanın, toplum tarafından yanlış algılanmasına yol açması sebebi...
Devamı
Dünya Araştırma ve İçgörü Günü Kutlandı
02/05/2018
Dünya Araştırma ve İçgörü Günü Kutlandı
TÜAD'ın öncülüğü ile başlatılan, 2 Mayıs Dünya Araştırma ve İçgörü Günü bu yıl ilk kez kutlandı. TÜAD'ın da üyelerine birer poster hediye ettiği günde, dünyanın farklı yerlerinden bir çok araştırmacı #2MayWorldResearchandInsightDay" hashtag'ine yazarak araştırmacılara ilişkin farkındalığın oluşmasına destek verdiler.

Esomar Başkanı Niels Schillewaert'ın 2 Mayıs Dünya Araştırma ve İçgörü Gününe Dair Notu;   "Traditional researchers are poor marketers of their own “product”. We take things for granted and need to develop a bigge...
Devamı
TÜAD Yeni Yönetimini Seçti
18/01/2018
TÜAD Yeni Yönetimini Seçti

Türkiye’de kamuoyu ve pazarlama araştırmaları sektörünün tek meslek örgütü olan TÜAD- Türkiye Araştırmacılar Derneği, 18 Ocak’ta gerçekleştirdiği Olağan Kurul’da 2018-2020 döneminde görev yapacak olan yeni Yönetim Kurulu’nu seçti.
İki yıl boyunca görev yapacak olan yeni Yönetim Kurulu, Denetleme Kurulu, Etik Kurul, Disiplin Kurulu ve Veri Toplama Kurulu üyelerinin belirlendiği 16. Olağan Genel Kurul sonrası iş bölümünü belirlemek için yapılan ilk Yönetim Kurulu toplantısında Nielsen’den Handan Esmer Tüad Başkanı olurken, ThinkNeuro’dan Dr. Yener Gir...

Devamı
Türkiye Araştırmacılar Derneği
Adres ve telefon bilgilerimizden bize ulaşabilir veya elektronik posta yoluyla bilgi almak için iletişim formumuzu doldurabilirsiniz.
Ergenekon Mahallesi Cumhuriyet Caddesi No 147 Kat 7 Daire 7 Şişli, 34373, İstanbul
+90 212 251 00 53 - 249 23 19
tuad@tuad.org.tr
İletişim Formu
Adres: Ergenekon Mahallesi Cumhuriyet
Caddesi No 147 Kat 7 Daire 7 Şişli, 34373,
İstanbul

Copyright © 2014 TÜAD. Tüm hakları saklıdır.