TR
TR EN
Haberler

Neden Üye Olmalısınız?

Üyelik
PROFESYONEL
Araştırma ve veri toplama hizmeti sağlayıcıları, akademisyenler ve araştırmayı profesyonel iş yaşamlarında etkin bir şekilde kullanan sektör profesyonellerinden oluşan bir yapıdır. Bu bağlamda, üye olan şirketlerin ve profesyonellerin araştırma sektörünü ilgilendiren süreçlerin içinde aktif bir  şekilde rol almalarını, profesyonel deneyimleri ile süreçlere katkıda bulunmalarını oldukça önemsemektedir.
 
GÜVENİLİR
Araştırma hizmeti alan   kamu ve özel kuruluşlar olmak üzere sivil toplum örgütleri, meslek birlikleri, medya, üniversiteler, sektörel dernekler ve vakıflarla etkili bir işbirliği içinde olup bu kurum ve kuruluşları, iş ve karar alma süreçlerinde araştırma kullanımının önemi, araştırma hizmeti satın alırken dikkat edilecek hususlar, Güvenilir Araştırma Belgesi vb. konularda düzenli bir şekilde bilgilendirmektedir.
PRESTİJLİ
TÜAD üyeleri araştırma hizmeti satın alacak kurum ve kuruluşlar nezdinde itibar kazanmakta, çıkarları korunmakta, üyelerin araştırma verenlerle ilişkileri daha avantajlı bir hale gelmektedir.
KALİTE ODAKLI
TÜAD, Araştırma hizmeti alacak kurum ve kuruluşlara teklif alma, konkur ve ihale şartnamelerini oluşturma süreçlerinde de destek vererek yüksek araştırma standartları ve veri kalitesi bakımından TÜAD üyesi firmalarla çalışmanın ve Güvenilir Araştırma Belgesi (GAB)  sahipliğinin önemini vurgulamakta ve bu şekilde üyelerinin çıkarlarını korumaktadır.
GÜNCEL
Araştırma sektörüne ilişkin gerekli yasal düzenlemelerin yapılması, uluslararası uygulamaların Türkiye'ye uyarlanması gibi hususlarda, ulusal ve uluslararası organizasyonlarla sürekli iletişim içinde olan TÜAD, üyelerini sektörü ilgilendiren ulusal ve global düzenlemeler ve araştırma sektöründeki son gelişmelerle ilgili düzenli olarak bilgilendirmektedir.
FAAL
TÜAD Üyeleri, araştırma sektörü için yaptığı eğitim, sertifika programları, konferanslar sektör analizleri, sektör buluşmaları ve toplantıları, ödül törenleri, araştırma zirveleri, danışmanlık hizmetleri gibi etkinliklerden indirimli veya ücretsiz olarak faydalanabilmektedir.

ÜRETEN
TÜAD, sektör dinamiklerini geliştirmek ve yeni çevrelerle buluşturmak adına, sektörün paydaşları ile birlikte projeler üretir ve geniş kitlelere ulaşmasını sağlar. 
DİNLEYEN
Sektör adına gelen sorunları dinler ve hızlı çözümler üretilmesi için çalışır.

YENİLİKÇİ
Global ölçekli ve yenilikçi bir bakış açısıyla hareket eder ve TÜAD üyelerini de bu yolda teşvik eder, fikirlerin gelişimini sağlar.
HAYDİ KATIL!
Sektörün saygınlığını ve araştırma pazarının büyümesini arttırmak, gelişimini hızlandırmak, araştırmanın kullanımını yaygınlaştırmak, araştırma uygulamalarında benimsenecek etik ve mesleki yüksek profesyonel kalite standartları gözetecek fiil ehliyetine sahip bulunan ve derneğin amaç ve ilkelerini benimseyerek bu doğrultuda çalışmayı kabul eden ve mevzuatın öngördüğü koşullarını taşıyan her gerçek ve tüzel kişi TÜAD'a üye olma hakkına sahiptir.


Eğer bu özelliklere sahipseniz ve bu dinamik çevrenin bir parçası olmak isterseniz HEMEN KATILIN!
Türkiye Araştırmacılar Derneği
Adres ve telefon bilgilerimizden bize ulaşabilir veya elektronik posta yoluyla bilgi almak için iletişim formumuzu doldurabilirsiniz.
Merkez Sultan Selim Mahallesi, Hümeyra Sokak NEF Office 09 No:7 B Blok Kat:5 D: 106 Kağıthane /İstanbul İstanbul +90 212 251 00 53
+90 212 251 00 53
tuad@tuad.org.tr
Adres: Merkez Sultan Selim Mahallesi, Hümeyra Sokak NEF Office 09 No:7 B Blok Kat:5 D: 106 Kağıthane /İstanbul
İstanbul +90 212 251 00 53

Copyright © 2014 TÜAD. Tüm hakları saklıdır.