TR
TR EN
Haberler

Etkinlikler

2 Mayıs Dünya Araştırma ve İçgörü Günü
02/05/2018
2 Mayıs Dünya Araştırma ve İçgörü Günü
Araştırma, veriyi bilgiye, bilgiyi içgörüye dönüştüren, strateji oluşturmaya olanak sağlayan, aksiyon noktalarını belirleyen ve alınan aksiyonların etkisini ölçümlemeyi de içeren önemli bir döngüdür. Bu döngü içerisinde araştırmacılar; stratejiye ilham veren, inovasyon yol açan içgörüler üreterek bir katma değer yaratmaktadır.

Veriyi stratejiye dönüştüren, dünyadaki büyük değişimlere anlamlı ve önemli katkılar sağlayan araştırmacıların da bir günü olması gerektiği fikrinden yola çıkan TÜAD, global derneklerin de desteği ve işbirliği ile 2 Mayıs'ın "Dünya Araştırma ve İçgörü Günü" olarak kutlanmasına öncülük etmiştir. 
Devamı
MRMW EUROPE 2018
11/07/2018
MRMW EUROPE 2018
TÜAD, 5-6 Eylül tarihlerinde Stockholm'de gerçekleştirilecek olan MRMW Europe resmi sponsorudur. Etkinliğe katılmak isteyen TÜAD üyelerine %15 indirim uygulanacaktır. 

Detaylı bilgi için linke tıklayabilirsiniz; http://eu.mrmw.net/#tile_registration

Devamı
Baykuş Ödülleri
06/09/2018
Baykuş Ödülleri
Türkiye Araştırmacılar Derneği tarafından ilki 2013 yılında düzenlenen Baykuş Ödülleri'nin temel amacı, araştırmaların iş sonuçlarına sağladığı katkıyı geniş kitlelere duyurmak, araştırma kullanımının bir kurum kültürü haline gelmesini sağlamak ve araştırma şirketleri, araştırma verenler, veri toplama şirketleri arasındaki ilişkileri güçlendirerek, başarılı iş ortaklıklarını ödüllendirmektir. www.baykusodulleri.org.tr adresini ziyaret ederek etkinlikle ilgili içeriklere ulaşabilirsiniz.  
Devamı
TÜAD Akademi
01/11/2018
TÜAD Akademi
TÜAD Akademi 1990 yılından bu yana, araştırma sektöründeki insan kaynağının mesleki ve kişisel gelişimlerini desteklemek amacıyla araştırma sektörünün tüm paydaşlarına pazar, pazarlama ve sosyal araştırmalar alanında profesyonel gelişim ortamı sunan bir eğitim platformudur. Eğitimler, araştırma sektörünün orta ve üst düzey yöneticilerinden oluşan sektör profesyonelleri tarafından verilmektedir.
Eğitim içerikleri, her yıl sektörden gelen talepler, globalde araştırma alanındaki yenilikler ve araştırma sektörünün değişen mesleki ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanmaktadır. 
Devamı
Araştırma Zirvesi
04/04/2019
Araştırma Zirvesi
Nisan ayının ilk haftası gerçekleştirilecek olan, yerli ve yabancı yaklaşık 30 konuşmacının yer alacağı 22. Araştırma Zirvesi'nin "AN'LAMAK" olarak belirlenen ana temasına bağlı kalacak şekilde, araştırmacılardan bu yıl ilk defa "Call for Paper" istenecek. Gelen projeler seçici jüri tarafından değerlendirildikten sonra finale kalan 4 projenin sahibine 22. Araştırma Zirvesi'nde 18 dakikalık sunum hakkı verilecek. Call for Paper için detayları aşağıda görebilirsiniz. Başvurularınızı 15 Eylül'e kadar elektronik posta ile tuad@tuad.org.tr adresine gönderiniz. Proje değerlendirmesi, Baykuş Ödülleri Jürisi tarafından  yapılacak, 15 Ekim tarihinde sonuçlar açıklanacaktır. Başvurular ve sunum yapmak ücretsizdir. Her firma en fazla 3 başvuru yapabilir, 1 başvurusu ile sunum yapmak üzere seçilir. Başvuru yapanlar Tüad üyesi olmak zorunda değildir, ancak TÜAD üyeleri programda özellikle belirtilir. Zirvenin ana teması “An’lamak” tır. İçerik ana tema ile örtüşmelidir. İçeriğinde reklam olmamalıdır. Çalışmanız, araştırmada mükemmelliğe vurgu yapmalıdır ve/veya en iyi uygulama özelliğine sahip olmalıdır. Çıktıları, sonuçları, çarpıcı ve/veya yöntem itibarıyla yenilikçi ve/veya yaklaşım olarak yaratıcı olmalıdır. İşletme veya toplumun gerçek sorununu anlamış ve katkı sağlamış, etki yaratmış olmalıdır. Teori (veya bulguların) en iyi nasıl ve ne şekilde uygulanabileceğini ortaya koymalıdır. Karar vermede kullanılan istatistik, analitik, bilimsel yöntemleri içermelidir. Sektörün itibarını yukarıya taşımalı ve kapsayıcı olmalıdır. Daha önce başka bir etkinlikte yer almamış olmalıdır. Sunmak istediğiniz konuyu maksimum 4 sayfa 500 kelimelik özet olarak hazırlayabilirsiniz. Zirvede sunum yapmak üzere seçildiğiniz durumda, sununum  son  hali (18 dakikalık sunum olarak hazırlanmış) zirve komitesi ile 15 Şubat 2019 tarihinde kadar paylaşılmalıdır. Paylaşım sonrasında etkinlik komitesi son incelemesini yaptıktan sonra varsa gerekli revizyonları başvuru sahibine bildirilir, başvuru sahibi revizyonları yapar ve sunumu son haline getirir. Başvuru özetinizin etkili olması için etki ve sonuçları içeren bir paragrafla başlayınız. Belgenin ana gövdesinde tam olarak ne yaptığınızı açıklayın ve sonunu üzerinde durulması gereken güçlü ifadelerle bitirin.
Değerlendirme aşağıdaki şekilde yapılacaktır
      Ana Temaya Uygunluk 10 Araştırmanın Özgünlüğü 25 Araştırmanın Yaratıcı ve İnovatif Olması 15 Sonuçların Uygulanabilirliği 25 Araştırma Sektörüne Katkı 25

 
Devamı
Türkiye Araştırmacılar Derneği
Adres ve telefon bilgilerimizden bize ulaşabilir veya elektronik posta yoluyla bilgi almak için iletişim formumuzu doldurabilirsiniz.
Ergenekon Mahallesi Cumhuriyet Caddesi No 147 Kat 7 Daire 7 Şişli, 34373, İstanbul
+90 212 251 00 53 - 249 23 19
tuad@tuad.org.tr
İletişim Formu
Adres: Ergenekon Mahallesi Cumhuriyet
Caddesi No 147 Kat 7 Daire 7 Şişli, 34373,
İstanbul

Copyright © 2014 TÜAD. Tüm hakları saklıdır.