TR
TR EN
Haberler

Başkanın Mesajı

Hakkımızda
Değerli Üyelerimiz,

2018-2020 dönemi TÜAD Yönetim Kurulu olarak, Derneğimizin misyonu doğrultusunda sektörümüze katma değer sunmaya, yürüttüğümüz projelerle sektörümüzü geliştirmeye ve itibarının yükselmesi için odağımıza aldığımız konularla ilgilenmeye var gücümüzle devam edeceğiz.

Bilginin verilerle desteklendiği ve yoğun teknoloji ile yoğrulduğu bir dönemden geçiyoruz. Tüketim alışkanlıklarından, siyasal tercihlere, kamuoyu yoklamalarına kadar bütün alanlardaki belirsizliklerle beraber bireylerin eğilimlerinin belirlenmesi ve düzenli olarak takip edilmesi daha önemli hala gelmiştir. Ancak heryerde veri var, veriye çok kolay ulaşıyoruz. Şu an bu verilerden anlamlı içgörüler çıkartmak belirsizlikleri daha belirgin olarak yönetebilmenin en koşulsuz yollarından biri olmuştur. Sosyal Bilimlerle-Matematiğin birlikteliğini sadece duygularla sayıların bir aradalığı olarak göremeyiz. Bu birliktelik bize sonu uçsuz bucaksız olan deneyimlerimizi öngörebilecek sayıları vermenin yanı sıra hayatın zig zagları içerisindeki belirsizliklere dokunmayı ve okumayı başarabildikleri için özel bir anlam taşımaktadır.

Araştırma-Araştırmacı ve Kamuoyu arasındaki ince çizginin, etik kurallar içerisinde gerçekleşmesinde derneğimizin yeri ve önemi son derece büyüktür. Kamuoyunun hassasiyetlerini gözetmek kadar insani değerlere de temas edebilmek ve bütün paydaşları bir araya toplayabilecek bir anlayışı egemen kılabilmek temel amacımız olmaya devam edecektir.

Saygılarımla,

Handan Esmer

Türkiye Araştırmacılar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı 

Türkiye Araştırmacılar Derneği
Adres ve telefon bilgilerimizden bize ulaşabilir veya elektronik posta yoluyla bilgi almak için iletişim formumuzu doldurabilirsiniz.
Ergenekon Mahallesi Cumhuriyet Caddesi No 147 Kat 7 Daire 7 Şişli, 34373, İstanbul
+90 212 251 00 53 - 249 23 19
tuad@tuad.org.tr
İletişim Formu
Adres: Ergenekon Mahallesi Cumhuriyet
Caddesi No 147 Kat 7 Daire 7 Şişli, 34373,
İstanbul

Copyright © 2014 TÜAD. Tüm hakları saklıdır.