TR EN

Dr. Halil İbrahim ZEYTİN
GENEL SEKRETER

Geri
Akademetre
Kurucu, Yönetim Kurulu Başkanı


İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunudur. Araştırmacıdır. “PR Yoluyla Marka Değeri Yaratma ve Marka Değer Ölçümü –Prmetre-“ konulu teziyle ile Doktor ünvanını almıştır.
 
İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesinde öğretim üyesi oldu. 2006-2011 yılları arasında Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesinde Yrd.Doç.Dr. ünvanı ile Araştırma Yöntemleri Ana Bilim Dalı Başkanlığı yaptı.
 
1994 yılından bu yana pazar ve kamuoyu araştırmaları ortaya koymaktadır. Kalitatif araştırmalar konusunda yaptığı çalışmalara paralel olarak, kantitatif modellere dayalı uygulamalar da gerçekleştirmektedir. Halen gerçekleştirilmekte olan ve haftalık 250 bin ürünün fiyatının analizini içeren dünyanın en büyük fiyat araştırma çalışmasını modellemiştir. Marka, reklam, tüketici davranışı, imaj ve algı, kurumsal itibar konuları başta olmak üzere pazar ve pazarlama araştırmaları uygulamakta ve söz konusu alanlarda uluslararası bir çok kuruma danışmanlık yapmaktadır.
 
Halen kurucusu olduğu Türkiye’nin en büyük araştırma şirketlerinden birisi durumunda bulunan Akademetre Research’ün Yönetim Kurulu Başkanlığını yürütmektedir. Yeditepe Üniversitesi ve Kadir Has Üniversitesi’nde araştırma ve pazarlama dersleri vermektedir.
2018 Eğitim İçerikleri
Copyright © 2014 TÜAD. Tüm hakları saklıdır.