TR
TR EN
Haberler

Yönetim Kurulu

Hakkımızda
Handan ESMER
BAŞKAN

Nielsen - Türkiye & Yunanistan
Perakende Ölçüm Hizmetleri Saha Lideri

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesinden mezun olur olmaz, 1990 yılında, Zet Araştırma Şirketi, İzmir Bölgede göreve başladı. 1996-1999 yıllarında Ege Bölge Müdürlüğü görevini yürüttü. Daha sonra, İstanbul’a yerleşerek Özel Araştırmalar Saha Müdürlüğü görevini üstlendi. Bu süre içerisinde, görevinin yanı sıra kalite ve kalitenin denetlenebilirliği üzerine Türkiye Araştırmacılar Derneği'nde çalıştı. 2007 yılında Nielsen’in Özel Araştırmalar’la birlikte Perakende Ölçüm Hizmetleri saha liderliği görevini de aldı. Perakende Ölçüm Hizmetleri’nin görevine eklenmesiyle birlikte panel yönetimini, farklı araştırma süreçlerinin entegrasyonunu sağlayarak sektörel düzeyde fayda sağlayacak sinerjiyi yaratmıştır. Özellikle, bu organizasyonel değişiklikle, kültürel farklılık ve farklı ülkelerde saha çalışmaları konusuna odaklanmış ve Türkiye için gelişim alanları üzerine odaklanmıştır. 2013 başından itibaren Perakende Ölçüm Hizmetleri Bölümünde Türkiye’nin yanı sıra Yunanistan sahasından sorumlu olarak çalışıyor. Yunanistan’ın panel yönetimiyle farklı kültürler ve iş anlayışlarını ortaklaştırma sürecinde yer alarak global perspektiflere katkısına devam etmektedir.

Araştırma yöntemlerindeki değişik süreçlerdeki yetkinlikleriyle müşteri gözünden saha uygulamalarına öncülük ederek, müşteriye yakın bir anlayışı yansıtmıştır.

Uzmanı olduğu araştırma süreçlerinde saha konusunda, çeşitli üniversitelerde konuk olarak derslere katılmaktadır.

Türkiye Araştırmacılar Derneği
Adres ve telefon bilgilerimizden bize ulaşabilir veya elektronik posta yoluyla bilgi almak için iletişim formumuzu doldurabilirsiniz.
Ergenekon Mahallesi Cumhuriyet Caddesi No 147 Kat 7 Daire 7 Şişli, 34373, İstanbul
+90 212 251 00 53 - 249 23 19
tuad@tuad.org.tr
İletişim Formu
Adres: Ergenekon Mahallesi Cumhuriyet
Caddesi No 147 Kat 7 Daire 7 Şişli, 34373,
İstanbul

Copyright © 2014 TÜAD. Tüm hakları saklıdır.