TR
TR EN
Haberler

Etkinlikler

CALL FOR PAPER BAŞVURU VE DEĞERLENDİRME ŞARTLARI

22. Araştırma Zirvesi Tema

Araştırma Zirvesi’nin 2019 yılı ana teması “An’lamak” olarak belirlendi. Temaya, an’da kalmanın, durup dingin bir zihin ile düşünmenin, gerçeğe vakıf olabilmenin en önemli yolu olduğu fikri ilham verdi. 

Tarım ve endüstri devriminin arkasından yaşanan dijital devrim yepyeni bir insan ve tüketici profili ortaya çıkardı.  İçerik üreten ve aynı zamanda tüketen bu yeni insan profili, davranış modelleri, trendler ve eğilimler konusunda da belirleyici bir etken olarak karşımıza çıkmakta.  Teknolojinin hayatımızda daha fazla yer almasıyla birlikte her geçen gün ihtiyaçlarımız da farklılaşmakta. Bu yeni dönemde artık beklemeye alınmış insan yerine sabırsız bir insan mevcut.  

Şirketler, markalar, pazarlamacılar, araştırmacılar, reklamcılar da bu hızlı döngüde, yeni dönem insanını en doğru şekilde anlayabilmek için var gücüyle çabalıyor.  Bilişim çağının bu sabırsız ve hız beklentisi olan yeni insanını anlamak için öncelikle bilişim devrimini ve bu devrimin insan ilişkilerinde ortaya çıkardığı değişimi anlamak, sonrasında ise bunu derinlemesine analiz etmek için araştırmacılara büyük sorumluluk düşüyor.  

Bu hız odaklı yeni dünyada “anlamak ve daha geniş perspektifte bir kavrayış yetisi” için, durmak ve düşünmek de zorundayız. Çünkü durmak akış içindeki olay ve olgulara daha geniş açıdan bakmamızı ve detayları daha fazla odaklanmamızı sağlar.

Understanding (İngilizce) Verstehen (Almanca) Episteme (Yunanca) Vakafe (Arapça) gibi anlamanın kökü de hep durmaktan gelmektedir.  

22. Araştırma Zirvesi için call for paper başvurusu yapan ve jüri değerlendirmesi sonucu sunum yapmaya hak kazanan 4 konuşmacıya 18’er dakika yer verilecektir.

1.  Uzatılmış son başvuru tarihi itibarıyla başvurular elektronik posta ile  tuad@tuad.org.tr  adresine 31 Ekim 2018 tarihine kadar gönderilecektir. Özel bir jüri tarafından yapılacak değerlendirmenin sonuçları 30 Kasım tarihinde açıklanacaktır. Başvurular ve sunum yapmak ücretsizdir. Her firma veya kişi en fazla 3 başvuru yapabilir, 1 başvurusu ile sunum yapmak üzere seçilir.

2. Başvuru yapanlar TÜAD Üyesi olmak zorunda değildir, ancak TÜAD üyeleri programda özellikle belirtilir.

3. Katılım şartları ve içeriklerde istenen özellikler aşağıdaki gibidir:
 
  • Zirvenin ana teması “An’lamak” tır. İçerik ana tema ile örtüşmelidir.
  • İçerik, herhangi bir kurum ya da markayı öven, yücelten reklam değeri taşıyan ifadeler içermemelidir.
  • Sunumunuz, araştırma dünyasına ilham kaynağı olacak üslup ve içerikleri barındırmalıdır.
  • Sunumlar, uygulamalı araştırmaları veya bilimsel referanslarla desteklenmiş masa başı araştırmaları barındırmalıdır.
  • Sektörün itibarını yukarıya taşımalı ve kapsayıcı olmalıdır.
  • Daha önce başka bir etkinlikte yer almamış olmalıdır.
4. Sunmak istediğiniz konuyu maksimum 500 kelimelik özet olarak hazırlayabilirsiniz. Zirvede sunum yapmak üzere seçildiğiniz durumda, sunumun son hali (18 dakikalık sunum olarak hazırlanmış) zirve komitesi ile 15 Şubat 2019 tarihinde kadar paylaşılmalıdır. Paylaşım sonrasında etkinlik komitesi son incelemesini yaptıktan sonra varsa gerekli revizyonlar başvuru sahibine bildirilir.
 
5. Değerlendirme Kriterleri şu şekildedir;
 

Türkiye Araştırmacılar Derneği
Adres ve telefon bilgilerimizden bize ulaşabilir veya elektronik posta yoluyla bilgi almak için iletişim formumuzu doldurabilirsiniz.
Ergenekon Mahallesi Cumhuriyet Caddesi No 147 Kat 7 Daire 7 Şişli, 34373, İstanbul
+90 212 251 00 53 - 249 23 19
tuad@tuad.org.tr
İletişim Formu
Adres: Ergenekon Mahallesi Cumhuriyet
Caddesi No 147 Kat 7 Daire 7 Şişli, 34373,
İstanbul

Copyright © 2014 TÜAD. Tüm hakları saklıdır.