TR
TR EN
Haberler

Etkinlikler

Araştırma Zirveleri, Türkiye’de reklam, pazarlama, iletişim, akademi, medya, medya planlama ve araştırma vb. farklı sektörlerden araştırmacıları ve iş süreçlerinde araştırma kullanan profesyonelleri  bir araya getiren, 27 yıldır kesintisiz olarak devam eden bir bilgi paylaşım platformudur. Bu yıl 6 Mayıs' 2024 tarihinde Conrad İstanbul Bosphorus'ta gerçekleştirilecek olan 27. Araştırma Zirvesi'nin ana teması "Prompt Et: Doğru Soruyu Sor" olarak belirlenmiştir.

“Cevapları olan değil, soruları olan insanları dinleyin.”
Albert Einstein
 
Öğrenmek, soru sormakla başlar.Dünyayı sorularla keşfederiz.Soru sorarak tanırız dünü, bugünü ve geleceği.Her yeni soruda, yeni bir pencere açılır. O pencereden görürüz ahvalimizi.
 
Bir soruyla değişir bakış açımız.Kendimize, çevremize bambaşka bir gözlükle bakarız. Hep sorduğumuz soruları, yenileriyle değiştirmek cevapları da yeniler. Yeni bir cevap, taptaze bir fikrin fitilini ateşler.
 
Soru sormak işte bu yüzden çok önemli. Doğru soruyu sormak işte bu yüzden çok kıymetli.
 
Soru sormanın artık yeni bir anlamı var.Çünkü yapay zekâ da tıpkı bizim gibi; her yeni soruda yeni bir keşfe çıkıyor ve her yeni keşifte daha da gelişiyor.
 
Ona sorduğumuz her soru, bizi geleceğimize bir adım daha yaklaştırıyor. “Prompt”larımızla sadece onu değil, geleceğimizi de şekillendiriyoruz.
 
Tam da bu sebeple Araştırma Zirvesi’nin 27. yılında sadece doğru yanıtları değil, doğru soruları da arıyoruz.
 
 
Türkiye Araştırmacılar Derneği
Adres ve telefon bilgilerimizden bize ulaşabilir veya elektronik posta yoluyla bilgi almak için iletişim formumuzu doldurabilirsiniz.
Merkez Sultan Selim Mahallesi, Hümeyra Sokak NEF Office 09 No:7 B Blok Kat:5 D: 106 Kağıthane /İstanbul İstanbul +90 212 251 00 53
+90 212 251 00 53
tuad@tuad.org.tr
Adres: Merkez Sultan Selim Mahallesi, Hümeyra Sokak NEF Office 09 No:7 B Blok Kat:5 D: 106 Kağıthane /İstanbul
İstanbul +90 212 251 00 53

Copyright © 2014 TÜAD. Tüm hakları saklıdır.