TR
TR EN
Haberler

Yönetim Kurulu

Hakkımızda
Turabi DURSUN
SAYMAN

GfK Türkiye
Saha ve Satın Alma Süreçleri Direktörü

1995 yılında ProCon saha operasyon departmanında süpervizör olarak göreve başlayan Turabi halen GfK Saha&Satın alma süreçlerinden sorumlu direktör olarak görevini sürdürüyor.
 
Kamu ve özel sektörlere ait kalitatif ve kantitatif araştırmalar, perakende ve tüketici panelleri olmak üzere, onbinin üzerinde saha projesinin fiyatlandırılması, saha organizasyonlarının yapılması, süreçlerin izlenmesi, kayıt altına alınması, raporlanması, proje yönetimi ve gerektiğinde müşteri iletişimlerinin sağlanmasına kadar süreçlerin tamamında sorumluluk yüklenmiştir.
 
Veri toplama sürecinde teknolojik gelişmelerle yakından ilgilenen Turabi, Türkiye Araştırmacılar Derneği liderliğinde Meslek standartları oluşturma sürecinde bizzat görev almış ve Güvenilir Araştırma Belgesi (GAB) standartlarının oluşumuna katkıda bulunmuştur.
 
GfK, Turabi Dursun liderliğinde, 2016 yılında adhoc araştırmalar için veri toplama ve işleme alanındaki iş ortaklarını belirlemek ve yüksek performans kültürünü pekiştirmek amacıyla bu alanlardaki hizmetleri kendi alanında lider bir kuruluş ile e-ihale ye açmıştır. Bu yöntem ile iş ortaklarının pozitif ayrıştırılması, şeffaf ve adil olmanın ötesinde standartlara ve değerlerlere uyumlu, güvenilir ve yetkin iş ortakları ile çalışılması amaçlanmıştır.
 
Türkiye Araştırmacılar  Derneği üyesi olan Turabi, evli ve 2 çocuk babasıdır.
Türkiye Araştırmacılar Derneği
Adres ve telefon bilgilerimizden bize ulaşabilir veya elektronik posta yoluyla bilgi almak için iletişim formumuzu doldurabilirsiniz.
Ergenekon Mahallesi Cumhuriyet Caddesi No 147 Kat 7 Daire 7 Şişli, 34373, İstanbul
+90 212 251 00 53 - 249 23 19
tuad@tuad.org.tr
İletişim Formu
Adres: Ergenekon Mahallesi Cumhuriyet
Caddesi No 147 Kat 7 Daire 7 Şişli, 34373,
İstanbul

Copyright © 2014 TÜAD. Tüm hakları saklıdır.