TR
TR EN
Haberler

Yönetim Kurulu

Hakkımızda
GENEL SEKRETER
Dr.Halil İbrahim Zeytin Akademetre Research Kurucu

Araştırmacıdır. Elif Naz, Mehmet Efe ve Öznur Ece' nin babasıdır. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu. Yüksek Lisansını aynı üniversitenin Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümünde yaptı. "PR Yoluyla Marka Değeri Yaratma ve Marka Değer Ölçümü -PRmetre-" konulu tezi ile Doktor unvanını aldı.


1997 yılında İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde öğretim görevlisi oldu. 2005 yılında Marmara Üniversitesi İletişim fakültesinde Yardımcı Doçent kadrosunda başladığı görevi sürdürmektedir. 2006-2011 yılları arasında Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde Araştırma Yöntemleri Ana Bilim Dalı Başkanlığı yaptı. Halen Marmara Üniversitesi’ nde araştırma ve pazarlama dersleri vermektedir.

1994 yılından bu yana pazar ve kamuoyu araştırmaları ortaya koymaktadır. Kalitatif araştırmalar konusunda yaptığı çalışmalara paralel olarak, Kantitatif modellere dayalı uygulamalar da gerçekleştirmektedir. Halen gerçekleştirilmekte olan ve haftalık 250 bin ürünün fiyatının analizini içeren dünyanın en büyük fiyat araştırma çalışmasını modellemiştir. Marka, reklam, tüketici davranışı, imaj ve algı, kurumsal itibar konuları, başta olmak üzere pazar ve pazarlama araştırmaları uygulamakta ve söz konusu alanlarda uluslararası bir çok kuruma danışmanlık yapmaktadır.

 

Türkiye Araştırmacılar Derneği
Adres ve telefon bilgilerimizden bize ulaşabilir veya elektronik posta yoluyla bilgi almak için iletişim formumuzu doldurabilirsiniz.
Ergenekon Mahallesi Cumhuriyet Caddesi No 147 Kat 7 Daire 7 Şişli, 34373, İstanbul
+90 212 251 00 53 - 249 23 19
tuad@tuad.org.tr
İletişim Formu
Adres: Ergenekon Mahallesi Cumhuriyet
Caddesi No 147 Kat 7 Daire 7 Şişli, 34373,
İstanbul

Copyright © 2014 TÜAD. Tüm hakları saklıdır.