Firmamız
ARAŞTIRMANIN ÖNEMİ

Günümüzde rekabet çok fazla. Piyasaya çıkarılan bir ürünün veya verilen yeni bir hizmetin tutup tutmaması, isminizin tüketici nezdinde yükselip yükselmemesi an meselesi. Bu sebeple doğru araştırma sonucunu, doğru zaman ve yerde, doğru insanlardan almak çok önemli.

Yeni bir meyveli yoğurt mu piyasaya sürüyorsunuz, daha piyasaya çıkmadan tat testleri yapılmalıdır dendiğinde, bu eşe dosta sormak olarak anlaşılmamalıdır. Türkiye’nin doğusu ve batısı arasında ciddi şekilde damak zevki değişiklikleri olabilmekte, yer yer firmaların doğu ve batıda dağıtıma verdikleri aynı marka ve ambalajdaki ürünlerinin içeriği, bu bölgedeki insanların damak zevklerine uygun olarak farklı lezzetlerde sunulmaktadır. Piyasada tüketici bilmese de biz araştırmacılar, bu araştırmaları yapan kişiler olarak bu bilgilere sahibiz. Doğru araştırma yapan ürünlerin piyasada nasıl yükseldiklerine şahit olduğumuz gibi.

Araştırmalar çok çeşitli şekillerde yapılmaktadır. Araştırma Alanlarımız başlığı altında bunları görebilirsiniz. Kurumunuz ne üretiyor ya da satıyor, neyin hizmetini veriyor olursa olsun, her bütçede planlı bir araştırma her zaman işe yarar. Fakat araştırma alanında faaliyet göstermek için sermaye ile işi kurmak yeterli olmaz. Derin bir bilgi birikimi ister. Çünkü her sektörde olduğu gibi araştırma sektöründe de tuzaklar vardır.

Bunlardan en önemlisi doğru bilgi ve veri alabilmek. Araştırmayı doğru kitleye yöneltip veri almadıkça, yapılan araştırmanın bir önemi kalmayacaktır. Bunu yapabilmek için araştırma elemanlarını doğru yönlendirmek, doğru raporlama almak ve düzenli olarak kontroller yapmak gerekir. Tüm bunları yaparken zaman planına da uymak gerekir.

Elips Araştırma’nın kurucusu ve sahibi Elif Köker, araştırma sektöründe çekirdekten yetişmiş olduğundan bu hassasiyetlerin tümüne hakimdir. Elips Araştırma, ihtiyacınız olan veriyi size tam da olması gerektiği gibi sunar. Çıkacak araştırma, milyonlarca liralık yatırımların kaderini etkileyebildiği için, verileri sakatlayacak yöntemlere asla itibar etmeyen; doğruluk, dürüstlük ve disiplinden asla ödün vermeyen bir firma olarak Elips Araştırma, araştırma sektöründeki güvenilir ve uzun vadeli iş ortağınız olma yolunda çalışmaktadır.

Üyeliklerimiz ve Sertifikalarımız
Uzmanlık Alanları
Uzmanlık Alanı Seçiniz:
BİZE ULAŞIN
(0212) 356 17 58
(0532) 681 75 07
Mecidiyeköy Mah Büyükdere Cad No.77 Kat:1 Daire:3
Şişli/İstanbul
Copyright © 2014 TÜAD.
Tüm hakları saklıdır.