Firmamız

Alfa Research, sayısal ve sözel araştırmalarda akademik donanım ve sektör deneyimine sahip butik hizmet anlayışını sektöre yansıtan iki ortağın 1994 yılında kurduğu bir şirkettir. Kurulduğumuz günden itibaren parolamız, topladığımız bilgiyle değer katmak olmuştur.

1994 yılından beri yaptığımız ulusal ve uluslararası pazar araştırmaları ile alanında lider pek çok firma ve markaya değer katan çözümleri sunmak üzere çalışmalar gerçekleştirdik.Müşterilerimizi çok iyi dinleyerek, her daim yanlarında yer alarak,işin detayları ile onları yormadan ve bilimsellikten asla ödün vermeden sonuç odaklı yaklaşımla hareket etmek şirketimizin çalışma ilkelerinden biridir.

Alfa Research, toplanılacak bilginin alınacak kararlardaki etkisini önemini daima hissederek sorumluluk bilinciyle titizlikle çalışır. İşinizde atacağınız adımları güçlendirecek en doğru bilgiye ulaşmak için hep çok çalıştık, hep çalışıyoruz, hep çalışacağız.Güvenilir bilgi sağlamak, ilk önceliğimizdir...DEĞERLERİMİZ

 
Bilgi kaynağı sadece insan olan işimizde güvenilir bilgiye ulaşabilmenizi sağlarız.

Güvenilir bilgi sağlamak için bilimsel gerçeklerden uzaklaşmadan pratikte uygulanabilir içerikte ve yapıda sorular oluşturup, doğruluğunu pilot çalışmalar ile testederiz.

Bilgiye ulaşmamızı sağlayan ekibin ne kadar önemli olduğu bilinciyle, kendi kadromuzla çalışırız. Bu sayede alanda yaşanabilecek her olasılığı bilir, bilgiyi veren ve toplayan insan kaynaklı sorunlara anında çözümler üretiriz.

Sorduğumuz her sorunun anlam ve önemini bilerek topladığımız sayısal ve sözel veri zenginliğini, çözüm odaklı raporlarımıza yansıtırız.

İhtiyaçları göz ardı etmeden, hep daha iyisini hedefleyerek yenilikçi yaklaşımlahareket ederiz. Bugünün gerekleri, yarının ihtiyaçları ve işimize olan bağlılığımız ve hissettiğimiz sorumlulukla uzun soluklu iş birliklerinin hepsine biz hazırız.

Yılların bilgisi doğrultusunda profesyonel bir çalışma ve titizlikle hazırlanmış verilerle vaat ettiğimiz güvenilir araştırma raporunu zamanında teslim ederken her zaman yaptığımız gibi işin en iyisi olmasına özen gösteriyoruz. Her başarılı araştırma, bizim en büyük motivasyon kaynağımızdır.

Tüm ekip olarak biliriz ki yaptığımız iş, çok hassas ve özel bilgiler sağlıyor. Bu doğrultuda gizliliği çok önemsiyor, tüm çalışanlarımızla gizlilik şartlarının gereğini yerine getiriyoruz.Amacımız sorunlarınızın kaynağına inerek çözüm sunmak, gücünüze güç katmak...ÇÖZÜMLERİMİZ
 
Hedef kitlenizi doğru anlamanıza yardımcı oluruz.
Müşterilerinizin deneyimlerini objektif verilerle elde edersiniz.
Müşteri bağlılığını artıran ipuçlarına ulaşırsınız.
Müşteri memnuniyeti, kârlılığınız ile doğrudan ilişkilidir ve müşteri memnuniyetinizi, araştırma çözümlerimizle ölçümleyebilirsiniz.
Mutsuz müşteriler için çözüm sunabilmenize yardımcı olacak veri sunarız.
Yeni ürün ve hizmetlerin müşterilerinizin gözünde nasıl algılandığını gözlemleriz.
Yeni müşteri kazanmak eski müşterileri kazanmaktan çok daha maliyetlidir ve müşterilerinizi çözümlerimizle dinlemek müşteri sürekliliğini artırır.
Sorunlu alanları ve tehditleri, sonuçları büyümeden tespit edebilmenizi sağlarız.
Ürün ve hizmete ilişkin deneyimleri tarafsız gözlerle kayıt altına alırız.
İyileştirme sağlayacak ölçeklere ulaşmanıza yardımcı oluruz.
Marka bilinirliğinizi ve nasıl algılandığınızı takip ederiz.


Nitel ve nicel araştırma yöntemleri ile size uygun çözümler sunarız.
Yol haritanızı çizerken sahip olduğumuz deneyim ve bilgi birikimimiz de yaptığımız çalışmaların pusulası olur.Pazar araştırması için Alfa Research ile çalışın, atacağınız adımlar güçlensin... SEKTÖRLER

Sağlık sektöründen kozmetiğe, hızlı tüketim ürünlerinden otomotiv sanayine kadar Türkiye'nin en büyük, sektörün en iyisi pek çok markanın ürün ve hizmetlerine yönelik duygusal anlayışları açığa çıkarmak ve ürün konumlandırmasını geliştirmek için karar verici pozisyonundaki yöneticileriyle birlikte çalışıyoruz.

Her sektörün kendine ait değişen pazar dinamikleri karşısında zorlayıcı etkenleriyle yüzleşmesi, pazardaki konumunu koruması ve sürdürmesi adına planlama yapması, bir adım ileriyi önceden görmesi günümüz şartlarında çok büyük önem taşıyor.

Ürün yaşam döngüsü boyunca, her sektör den ürün ve hizmet şirketlerinin tüketicilerini daha iyi anlamaları ve konumlandırmaları için onlara yardımcı olacak araştırma sonuçlarına ihtiyacı vardır. Alfa Research olarak iş birliği yaptığımız firmalara kilit karar anlarında destek olmak için var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz.

Üyeliklerimiz ve Sertifikalarımız
Uzmanlık Alanları
Uzmanlık Alanı Seçiniz:
BİZE ULAŞIN
+90 212.2453729
+90 212.2525504
Hoşsohbet Sk. Çelik Apt. No:18 K:2 D:4
Gayrettepe-Beşiktaş / İstanbul
Copyright © 2014 TÜAD.
Tüm hakları saklıdır.