Firmamız

Bulgu Araştırma 1990 yılında Pazarlama araştırmaları ve Sosyal / Siyasal Araştırmalar yapmak üzere kurulmuş profesyonel bir araştırma kuruluşudur.

Bugün 5 ülkede ve Türkiye'nin 81 ilinde kent-kır farkı gözetmeksizin çeyrek asırlık tecrübesi ve üretkenliği nitelikli bulgularla araştırma ve pazarlama sektöründe hizmet sunmaktadır. Bugüne kadar çeşitli yöntemlerle gerçekleştirdiği 8 milyonu aşkın anketle, hem nicelik hem nitelik olarak saha araştırmalarında başarı çıtasını belirleyen kuruluşlardan biridir.

Bulgu, müşterisiyle birlikte düşünerek uygulanabilir çözüm önerileri üretir. Türm Projelerde, uzman personeli ile ortak akıl ilkesiyle en doğru verileri en kısa sürede ve en uygun maliyetle sunar.

Pazarlama araştırmaları sektöründe güvenilir verilerin adresi olan Bulgu, aynı zamanda sosyal/siyasal araştırmalar da engin bir birikime de sahiptir.

Amacımız Bulgu ile bağlantısı olan herkesin kazanmasını sağlamaktır. Bu bağlamda kurumsal karlılığa yönelik alınacak kararlarda ihtiyaç duyulan bulguların oluşturulmasında pazar araştırmaları çözüm ortağıdır. Bulgu Araştırma ESOMAR ve TÜAD tarafından belirlenmiş mesleki etik kurallara koşul gözetmeksizin uymaktadır.

Pazar araştırmaları sektöründe müşteri ilişkileri yönetimi konusunda en çok memnuniyet duyulan ve tercih edilen kurumların başında yer almaktadır.

Bulgu'nun tüm birimlerinde geçerli ortak ilkemiz; müşterilerimize en uygun fiyat, en yüksek kalitede hizmet ve çalışma bilgilerinin kayıtsız şartsız güvenliğinin sağlanmasıdır. Bu bağlamda sektörün kalite belgesi olan "Veri Toplama Alanında Güvenilir Araştırma Belgesi - ISO 20252"yi ilk alan kuruluş olmanın haklı gururunu yaşamaktayız.

Üyeliklerimiz ve Sertifikalarımız
Uzmanlık Alanları
Uzmanlık Alanı Seçiniz:
Bulgu Araştırma, yüz yüze görüşmeleri kendi eğitimli ve deneyimli anketör kadrosu ile gerçekleştirmektedir. Genel anketörlük eğitiminden ve her projeye özgü eğitimlerden geçen anketör sahada, belirli bir denetim mekanizmasıyla aktif olarak bulunmaktadır. Türm personel araştırmai kalite ve davranış eğitimleri aldıktan sonra sahaya çıkabilir.
Bulgu Araştırma kendi bünyesinde bulunan veya müşteri tarafından sağlanan veri bankaları temelinde telefonla veya yüz yüze dijital ortam kaydıyla gerçekleşecek görüşmeler için uygun olan teknolojik altyapı ve personele sahiptir. Bulgu, sahip olduğu CATI ve CAPI sistemi ile zaman ve bütçeden tasarruf sağlamaktadır. Talep doğrultusunda bilgisayar destekli veya bağımsız olarak her iki şekilde de anket yapabilmektedir. tüm telefon görüşmesi yapacak kişiler genel anketörlük, proje, davranış ve teknik eğitim almaktadır. Bu tekniğin sağladığı en büyük avantaj eş zamanlı kontrol olanağı sağlaması, hızlı ve ekonomik olmasıdır.
Tamamı açık uçlu sorulardan oluşan ve genellikle soru formu oluşturmak için yapılan çalışmalar olması dolayısı ile tüm derinlemesine görüşmeler İstanbul merkez ofiste yer alan kadrolu çalışanlar tarafından gerçekleştirilir. Görüşmeyi yapacak kişilere diğer personelin aldığı tüm eğitimlerle birlikte genel araştırma eğitimi de verilir.
Bulgu Araştırma, kendi oluşturmuş olduğu veri bankası aracılığı ile grup tartışmalarını gerçekleştirmektedir. Müşterinin belirlediği şartlarda düzenlenmiş toplantı odasında grup tartışmaları yapılmaktadır. Düzenlenen grup tartışmaları, katılımcılardan izole edilmiş aynalı odadan canlı olarak izlenebilir. Seanslar elektronik ortamda kaydedilmekte ve tartışma kayıtları, hem video olarak hem de deşifre edilmiş rapor olarak müşteriye sunulmaktadır.
Belirlenen senaryolara ve gidilecek noktanın özelliklerine göre gizli müşteri seçimi yapılır. gizli müşteri çalışmalarında bu teknikle deneyimli personel tercih edilmektedir. Çalışmanın özellikleri göz önünde bulundurularak gölge müşterilere, amaca yönelik oyunculuk eğitimi de verilmekte ve projenin gerektirdiği teknolojik donanıma sahip olarak görevlendirilmektedir.
BİZE ULAŞIN
0212 2171799
0212 2171779
Büyükdere cad. Kent Apt. No:89 K:8 D:11 Mecidiyeköy / İstanbul
Copyright © 2014 TÜAD.
Tüm hakları saklıdır.