TR
TR EN
Haberler

Profesyonel Kadro

Hakkımızda
Pınar Trana
Genel Koordinatör
1986 yılında Özel İtalyan Lisesi’nden, 1990 yılında İstanbul Üniversitesi, İktisat Fakültesi, iktisat bölümünden mezun oldum. 1990-91 arası Boston Üniversitesi MBA bölümüne okudum. Körfez savaşının mali rüzgarlarıyla, Amerika’da master-ımı tamamlayamadan 1991 yılında Türkiye’ye döndüm ve İstanbul Üniversitesi İşletme İktisadı Enstitüsü’nde Finans üzerine yüksek lisansımı tamamladım. 15 yıl tekstil sektöründe ailemle beraber kendi işimi yaptım, kendi markası ile ihracat yapan ilk tekstil firmalarından biri olarak, 14 yıl boyunca Çin üretimi ile mücadele verdikten sonra üretimi durdurup, fabrikayı kapattık. 2006-08 yıllarında Boyner Holding markalarından, T-Box’ın Yurtdışı Satış ve Pazarlama Direktörü olarak çalıştım. 2008 yılında, derneğin o zamanki başkanı Temel Aksoy ile yaptığım iş görüşmesi sonucu, 10 yıldır Türkiye Araştırmacılar Derneği Genel Koordinatörlük görevini yürütüyorum.  
Aylin Turhan
Proje Yöneticisi
İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Adalet Yüksek Okulu ve Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümlerinden mezun olduktan sonra, 2000 yılında profesyonel iş yaşamına, PİMAŞ AŞ.'de Hukuk İşleri Sorumlusu olarak başladım. 2002 yılında GfK Araştırma Hizmetleri'nde B2B Araştırmalar alanında çalışmaya başlayarak araştırma sektörü ile tanıştım. Bir yıl sonra TÜAD'da Proje Yöneticisi olarak görev yapmaya başladım ve 15 yıldır da TÜAD ailesinin bir parçasıyım.

2016 yılında "Milonga Kadınları" arasına katılmamla birlikte, Tango yaşamımın bir parçası haline geldi.
Mine İşeri
Proje Yöneticisi
2001 yılında Ankara Ünivesitesi Felsefe Bölümü’nden mezun olduktan sonra, aynı yıl İletişim Bilimleri alanında master'a başladım. Master eğitimim sonrası Marka ve C4 Reklam Ajanslarında müşteri ilişkileri departmanında görev aldım. Reklam sektörü deneyimimin ardından 5 yıl Akademetre Research'te Araştırma Uzmanı olarak çalıştım. İstanbul Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı olan Kurumsal İletişim Departmanında 2 yıl kadar görev aldıktan sonra, 2012 yılında Proje Yöneticisi olarak TÜAD'a katıldım. Kocaeli Üniversitesi ve İstanbul Üniversitesi İletişim Fakülteleri’nde Araştırma Yöntemleri ve Siyasal Düşünceler Tarihi desleri verdim. 2000 yılından bu yana Liberal Düşünce Topluluğu Üyesiyim. Özel ilgi alanlarım arasında, sosyal ve kültürel antropoloji, davranış bilimleri, sosyal psikoloji, evrim, yapay zeka, National Geographic belgeselleri, modern sanat ve kitaplar yer almaktadır. Marmara Üniversitesi Reklamcılık ve Tanıtım Bölümü’nde doktora öğrecisiyim ve  “Değerlerin Satın Alma Davranışına Etkileri” konulu doktora tezim üzerinde çalışıyorum. "Muhtar" adında bir  kedim var :)
Çağla Bayındır
Proje Yöneticisi
2011 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun oldum. Sonrasında PwC Turkey’de İş geliştirme ve Pazarlama departmanında çalıştım, 9 ay sonra Milano’da bulunan Cattolica Üniversitesi’nden burs kazanarak Uluslararası Kalkınma ve İşbirliği üzerine yüksek lisansımı tamamladım. Yazdığım tez ve Avrupa Birliği’ndeki göç politikaları ile ilgili yaptığım çalışmalar neticesinde Milano’da göç araştırma merkezi olan ISMU Vakfı’nda staj yaptım ve daha sonra proje asistanı olarak devam ettim. Haziran sonu itibariyle TÜAD ekibine dahil oldum ve Proje Yöneticisi olarak çalışmaktayım. 
Türkiye Araştırmacılar Derneği
Adres ve telefon bilgilerimizden bize ulaşabilir veya elektronik posta yoluyla bilgi almak için iletişim formumuzu doldurabilirsiniz.
Ergenekon Mahallesi Cumhuriyet Caddesi No 147 Kat 7 Daire 7 Şişli, 34373, İstanbul
+90 212 251 00 53 - 249 23 19
tuad@tuad.org.tr
İletişim Formu
Adres: Ergenekon Mahallesi Cumhuriyet
Caddesi No 147 Kat 7 Daire 7 Şişli, 34373,
İstanbul

Copyright © 2014 TÜAD. Tüm hakları saklıdır.