TR EN

Nihan Şahan Eren
Unilever, Head of Refreshment Consumer and Market Insight, NAMETRUB Region

Geri
2003 yılında Galatasaray Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olan Nihan, okul yıllarında yarı zamanlı olarak atıldığı iş hayatına satış alanında başlamış ve DanoneSA ile GıdaSA’da “Zincir Mağazalar Satış Yöneticiliği” yapmıştır. 2005 - 2007 yılları arasında Nielsen Türkiye’de çeşitli yöneticilik görevlerini yürütmüştür. Nielsen Turkiye’de “Satış ve Pazarlama Müdürü” olarak çalışırken, 2008’de Nielsen İngiltere’ye “Kıdemli İş Geliştirme Müdürü” olarak transfer olmuştur. 2010 yılı ortasında, Unilever’de “Alışverişçi Araştırmaları Müdürü” göreviyle Türkiye’ye dönüş yapmıştır. Bir yıl sonra “Kişisel Bakım ve Ev Temizlik ürünlerinden sorumlu Araştırma Müdürü” görevine atanmıştır. 2014 yılında Afrika, Ortadoğu, Rusya ve Türkiye’den sorumlu “Alışverişçi Araştırmaları Müdürlüğü”nü üstlenen Nihan’ın sorumluluk alanına 2015 yılı itibariyle medya araştırmaları da dahil olmuştur. 2016-2017 yıllarında ise Gıda, İçecek ve  Dondurma Kategorilerinden sorumlu “Kıdemli Araştırma Müdürü” olarak görev almıştır. 2017 Ocak ayından bu yana da Afrika, Ortadoğu, Rusya ve Türkiye İçecek  ve Dondurma kategorilerinden sorumlu “Head of Refreshment Consumer and Market Insight Department” olarak çalışmaktadir.
 
Hem  satış hem de alışverişçi/tüketici araştırmaları üzerinde çalışmanın kazandırdığı deneyimle araştırmaları,  2013-2017 yıllarında toplam 14 proje ile Baykuş ödüllerine layık görülmüştür.  Ayrıca, Unilever ve Nielsen’da global ve bölgesel başarılara imza atarak çeşitli şirket içi ödüller de kazanmıştır.
TÜAD’ın araştırma konferanslarında iki kez konusmacı olarak yer almasının yanı sıra 2016 yılında Dubai’de gerçekleşen uluslararası “Neuropazarlama” ve Berlin’de Esomar’ın “Global Kalitatif Araştırmalar” konferanslarında konuşmacı olarak yer almıştır. Uluslararası platformda son olarak 2017’de Esomar’ın MENAP konferansında konuşmacı olmuştur. Universitelerde konuk eğitmen olarak yer almasının yanı sıra son 6 senedir TÜAD Akademi’nin de en beğenilen eğitmenleri arasındadır.
İngilizce ve Fransızca bilen Nihan, boş zamanlarında seyahat etmekten ve bisiklete binmekten keyif almaktadır.
 
2018 Eğitim İçerikleri
Copyright © 2014 TÜAD. Tüm hakları saklıdır.