TR EN

Araştırmada Veri Analitiği (Yenilikçi teknolojiler)
02/02/2017

Geri
2 Şubat Perşembe / 09.30 - 13.30

Eğitmen:

Hakan Çınar, AIMS İş Analitikleri Takım Lideri 

Günümüzde faaliyet alanı, hizmet verilen kişi sayısı, hizmet türü farklı olmakla beraber bütün kuruluşların hedefi finansal kaynaklarını ve insan kaynaklarını en iyi şekilde kullanmak, nitelikli yeni müşteriler kazanmak, müşterilerine doğru stratejileri uygulamak, doğru zamanda doğru kanaldan doğru pazarlama aksiyonunu alabilmek, nitelikli müşterileri ile uzun soluklu ve karlı bir ilişki kurabilmektir. Kuruluşların çalışanları açısından değerlendirildiğinde doğru çalışan profilinin doğru görev tanımları altında şirkete kazandırılması ve nitelikli çalışanların doğru ödül programları ile desteklenmesi, şirket ile uzun süreli ve nitelikli bir ilişkisinin olmasının garanti edilmesi söz konusudur. Tedarik açısından da benzer bir işleyiş söz konusudur.

Araştırma sektörü günümüzde çalışanlarımızı, pazarımızı, müşterilerimizi, tedarikçilerimizi, bayilerimizi anlamamızda kritik olan kalitatif ve kantitatif verilerin toplandığı çok önemli bir sektördür.  Pek çok sektörde olduğu gibi araştırma sektörünün de veri zengini bilgi fakiri olmama yönünde atacağı yeni adımlar araştırma projelerinin sağladığı faydanın, yapılan yatırım geri dönüşünün artmasını sağlayacaktır. Araştırma sektöründe toplanan verilerden faydalanmanın en temel şekli descriptive yani tanımsal analizlerdir ki günümüzde araştırma uzmanları bu konuda oldukça başarılıdır. Bir üst noktada ileri veri analitiği çalışmaları gelmektedir ki bu noktada veriden elde edilen bilginin değeri artmakta, kurumların karar mekanizmasını destekleyecek, kurumlara farklı bakış açıları kazandıracak kapsamda bilgileri elde edilmektedir. Bir adım ötesi bilginin karar süreçlerine entegre edildiği noktadır.

Eğitimin amacı araştırma projelerinde veriler farklı analitik yöntemlerle analiz edildiğinde sağlanan analitik vizyonun paylaşılmasıdır. Uygulama örneği üzerinden adım adım uygulamalı olarak anlatılacak olan eğitimde, birkaç sektör- uygulama çalışması case olarak da irdelenecektir.

Katılım ücretleri: 
Üye: 450 TL + KDV
Standart: 550 TL + KDV

Yer: Dernek ofisi

* Katılım ve fatura iptalleri, eğitim tarihinden iki iş günü öncesine kadar yapılmalıdır.
2017 Programı
Copyright © 2014 TÜAD. Tüm hakları saklıdır.