TR EN

Haberler

Geri
Esomar Konseyi'nde İlk Kez Bir Türk!
31/10/2014

TÜAD Yönetim Kurulu üyesi Doç. Dr. Pervin Olgun, araştırma sektörünün global olarak geliştirilmesi ve pazarın büyümesi için 1948’den beri önemli çalışmalar yapan ESOMAR Konsey Üyesi olarak görev yapacak sekiz kişiden biri oldu.

Araştırma sektörünün gerek yerel gerek uluslararası algısında güçlü bir etkisi olan ESOMAR Konseyi'ne seçilen kişiler, yine sektörün geleceğinin şekillendirilmesi ve yön verilmesi adına çok etkin rol alıyor.

Araştırma sektöründe 33. yılını kutlayan Olgun’un konseye seçilmesi, organizasyonun global temsiliyetini genişlettiğinin ve Türkiye araştırma sektörünün dünyada taşıdığı potansiyelin de önemli bir göstergesi.

22 Eylül - 20 Ekim tarihlerinde üyeleri arasında gerçekleştirdiği elektronik oylama ile 2015-2016 döneminde görev alacak olan Başkan, Başkan Yardımcısı ve Konsey Üyelerini belirleyen ESOMAR, Türkiye'de de TÜAD ile işbirliği içinde.

Barem’in Kurucu ve Başkanı Pervin Olgun da yer aldığı konseyde iki sene boyunca görev yapacak olanların isimleri şu şekilde;
ESOMAR BAŞKANI: Laurent FLORES (Fransa)
ESOMAR BAŞKAN YARDIMCISI: David SMITH (Ingiltere)

KONSEY ÜYELERİ: David BAKKEN (ABD), Joaquim BRETCHA (Ispanya), Anne-Sophie DAMELINCOURT (Fransa), Kristin LUCK (ABD), Pervin OLGUN (Türkiye), BV PRADEEP (Singapur), Niels SCHILLEWAERT (ABD), Pieter Paul VERHEGGEN (Hollanda)

2018 Eğitim İçerikleri
Copyright © 2014 TÜAD. Tüm hakları saklıdır.