TR EN

Danışma Kurulu

TÜAD, tüketiciye, topluma ve araştırma sektörünün paydaşlarına karşı duyduğu sorumluluk çerçevesinde, araştırma sonuçlarının pazarlama iletişiminde ve kamuoyu bilgilendirmelerinde nesnel bir şekilde kullanılması gerektiği özbilincini yerleştirmek için bir “Danışma Kurulu” oluşturdu.
 
Kurulun misyonu, araştırmanın pazarlama iletişiminde ve kamuoyu bilgilendirmelerinde profesyonel standartlara uygun olarak kullanılmasının yanı sıra, uluslararası, ulusal etik ve yasal kodlara uygun şekilde kullanılmayan araştırmaların da bu özdenetim aracılığı ile düzeltilmesini sağlamak.
 
Başta Reklam Özdenetim Kurulu, Reklamverenler Derneği, Reklamcılar Derneği ile sürekli  işbirliği içinde olacak TÜAD Danışma Kurulu, araştırmaların sonuçlarının kullanımı ile ilgili görüş isteyen kamu kuruluşlarına, özel kuruluşlara ve kişilere ve ücret karşılığında görüş bildirecek.    
 
TÜAD; Danışma Kurulu bu anlamda bir bilirkişi işlevi görecek. Etik Kurulu Başkanı çalışma düzenini konuya göre ve bir çıkar çelişkisi olup olmadığına göre koordine edecek. 
2017 Programı
Copyright © 2014 TÜAD. Tüm hakları saklıdır.