TR EN

Danışma Kurulu

Danışma Kurulu, tüketiciye, topluma ve araştırma sektörünün paydaşlarına karşı duyduğu sorumluluk çerçevesinde, araştırma sonuçlarının pazarlama iletişiminde ve kamuoyu bilgilendirmelerinde nesnel bir şekilde kullanılması gerektiği özbilincini yerleştirmek için oluşturulmuş bir kuruldur. 
 
Kurulun misyonu, araştırmanın pazarlama iletişiminde ve kamuoyu bilgilendirmelerinde profesyonel standartlara uygun olarak kullanılmasının yanı sıra, uluslararası, ulusal etik ve yasal kodlara uygun şekilde kullanılmayan araştırmaların da bu özdenetim aracılığı ile düzeltilmesini sağlamaktır.
 
Başta Reklam Özdenetim Kurulu, Reklamverenler Derneği, Reklamcılar Derneği ile sürekli  işbirliği içinde olan TÜAD Danışma Kurulu, araştırmala sonuçlarının kullanımı ile ilgili görüş isteyen kamu kuruluşlarına, özel kuruluşlara ve kişilere ve ücret karşılığında görüş bildirmektedir.  
 
TÜAD Danışma Kurulu, bu anlamda bir bilirkişi işlevi görür. Etik Kurulu Başkanı çalışma düzenini konuya göre ve bir çıkar çelişkisi olup olmadığına göre koordine eder.
2018 Eğitim İçerikleri
Copyright © 2014 TÜAD. Tüm hakları saklıdır.